Mediální výchova s Lumpíkem

V současnosti existuje několik učebnic mediální výchovy. Kromě klasických knih jsou k dispozici také výukové programy pro interaktivní tabule. V rámci semináře Mediální výchova 2015, který se uskuteční v průběhu 47. Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana v Ostrově ve středu 14. října 2015, bude veřejnosti poprvé prezentována zcela nová učebnice s názvem Mediální výchova s Lumpíkem.

Autorem tohoto zcela mimořádného počinu je Prof. RNDr. Ludvík Čichovský, CSc, MBA, MSc. uznávaný odborník na marketing, projektový management, komunikaci a inovace, který více jak 25 let pracuje na projektech v 63 zemích světa všech kontinentů od  Afganistánu až po Zambii v nejrůznějších funkcích. Mimořádnost publikace Mediální výchova s Lumpíkem spočívá v tom, že je napsána pro děti velice atraktivně. Lumpík je totiž hodný skřítek, který dětem a zájemcům vždy pomáhá zvládnout problematiku mediální gramotnosti…Učebnice je navíc výhradně v elektronické podobě a šířena bude zájemcům zcela zdarma – mj. pomocí tohoto webu po ukončení semináře. Učitelé jistě ocení, že s obsahem publikace budou moci zcela svobodně pracovat a přizpůsobovat jej vlastním potřebám výuky.

Křest e-učebnice proběhne v rámci uvedeného festivalu a to v 11:00 hod. před soutěžní projekcí filmu Andílek na nervy. Kmotry budou vedle starosty města Ostrova a dalších autorit také dvě děti, které namalují nejhezčí obrázek, jak si představují podobu skřítka Lumpíka. Zájemci mohou nechat obrázky v informačním centru v Ostrově do pondělí 12. října 2015 nebo jej ve stejném termínu zastal na adresu polednicek.m@rrtv.cz

Ukázku z učebnice Mediální výchova s Lumpíkem najdete >>>ZDE

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *